Zwiedzanie miasta z przewodnikiem

Rozpoczyna się cykl spacerów i spływów z przewodnikiem, który pozwoli mieszkańcom stać się turystami we własnym mieście. Pierwsza wyprawa odbędzie się już 4 czerwca nad Kanał Bydgoski. Wycieczki są bezpłatne, ale wymagają wcześniejszej rejestracji. Ten projekt jest realizowany w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Podczas wakacji, między podróżami, warto poświęcić chwilę na lepsze poznanie swojego miasta. Już 4 czerwca rozpoczniemy naszą pierwszą wspólną podróż ulicami Bydgoszczy, rozpoczynając spod Opery Nova i kierując się wzdłuż Kanału Bydgoskiego.

Dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu odbędzie się blisko 25 wycieczek pieszych i spływów kajakowych w różnych częściach miasta. Program obejmuje zarówno spacery piesze, jak i spływy kajakowe. Uczestnicy będą mieć również okazję zwiedzić z przewodnikiem takie miejsca jak Wieża Ciśnień, Muzeum Wodociągów w Lesie Gdańskim oraz zespół Pałacowo-Parkowy w Ostromecku. Wydarzenia będą organizowane w kolejne letnie weekendy. Pierwszy spacer odbędzie się już w niedzielę, 5 czerwca. Naszą celową trasą będzie Kanał Bydgoski, który dzięki środkom z BBO staje się coraz piękniejszy.

Wspólne odkrywanie uroków Bydgoszczy będzie dostępne bezpłatnie. Organizatorem wydarzeń jest Stowarzyszenie Obywatel Działa. Darmowe spacery i spływy z przewodnikiem będą odbywały się w dniach od 4 czerwca do 30 września bieżącego roku.