23-letni mężczyzna z Koronowa zatrzymany za kradzieże i włamania

Głównym zagrożeniem dla 23-letniego mieszkańca Koronowa, który został w ostatnim czasie aresztowany przez lokalnych funkcjonariuszy, jest kara więzienia nawet do 10 lat. Młody człowiek wpadł w ręce policji po tym, jak nielegalnie wkroczył do opuszczonego budynku i stworzył w nim swoją siłownię. Podczas przeprowadzanej postępowania, śledczy udowodnili mu odpowiedzialność za popełnienie łącznie pięciu przestępstw związanych z włamaniami lub próbami włamań do nieruchomości.

Cała sytuacja rozpoczęła się w ubiegłą sobotę, kiedy dyżurny komisariatu w Koronowie otrzymał informację, że jakaś osoba przebywa na terenie niezamieszkałej posesji, której właściciel aktualnie znajduje się za granicą.

Po przyjeździe pod podany adres w Tryszczynie, patrol policji natknął się na mężczyznę w jednym z budynków gospodarczych, który przyznał że używa nieruchomości jako swojej prywatnej siłowni. W toku zdarzeń, śledztwo przyjęło jednak nieoczekiwany zwrot.

Gdy funkcjonariusze sprawdzali wnętrze budynku, zauważyli różne przedmioty, które mogły sugerować, że mężczyzna był zaangażowany w serię kradzieży. Wśród znalezionych przedmiotów były między innymi zegar, turystyczny materac, walizka pełna sztućców, nożyce ogrodowe oraz metalowa walizka z narzędziami.

Dzielnicowi skojarzyli te okoliczności ze zgłoszeniem, które nadeszło właśnie do komisariatu. Skontaktowali się z detektywem z wydziału kryminologicznego, który wówczas przesłuchiwał pokrzywdzonego. Niebawem potwierdzono, że odnalezione przedmioty są dowodami na popełnione przestępstwo – jak informuje Kom. Lidia Kowalska z Zespołu Komunikacji Społecznej KMP w Bydgoszczy.