45-letni poszukiwany z listem gończym zatrzymany przez bydgoską policję po kilku miesiącach ukrywania

Policjanci z Bydgoszczy odnieśli sukces, zatrzymując mężczyznę w wieku 45 lat, na którego wydano list gończy. Przez wiele miesięcy skutecznie unikał on konfrontacji z organami ścigania, często przebywając poza granicami kraju.

Odkrycie numeru telefonu poszukiwanego dzięki wiedzy i doświadczeniu jednej z policjantek z sekcji „wykroczeniówki” okazało się kluczowe dla sprawy. Mimo że 45-latek zdawał sobie sprawę ze swojej sytuacji jako poszukiwanego przez prawo, nie zamierzał dobrowolnie zgłosić się do komisariatu. Jednakże, dzięki determinacji policjantki i wielokrotnym rozmowom telefonicznym, w dniu 28.11.2023 postanowił sam zgłosić się na posterunek policji – jak podaje mł. asp. Krzysztof Bratz z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

Kiedy mężczyzna został aresztowany, funkcjonariusze przeprowadzili procedury związane z wykroczeniami, które popełnił w okresie od kwietnia do maja tego samego roku. Po zatrzymaniu, 45-latek został przewieziony do Aresztu Śledczego w Bydgoszczy, gdzie będzie odbywał wyrok pozbawienia wolności przez następne 8 miesięcy.