Fundacja "Otwarte Drzwi" otwiera nowe domy dla uchodźców z Ukrainy na terenie Bydgoszczy

Fundacja na rzecz pomocy uchodźcom, nosząca nazwę „Otwarte Drzwi”, postanowiła udostępnić świeżo odremontowane mieszkania dla grupy uchodźców pochodzących z Ukrainy. Pierwsi mieszkańcy, dwie młode kobiety, już rozgościli się w odnowionej kamienicy położonej na Jachcicach w Bydgoszczy. Fundacja nie tylko zapewnia im schronienie, ale także wspiera w codziennych sprawach administracyjnych.

W maju bieżącego roku informowaliśmy o zakupie przez Fundację „Otwarte Drzwi” kamienicy na ulicy Saperów w Bydgoszczy. Nieruchomość ta została przeznaczona do zamieszkania przez uciekinierów z Ukrainy, kraju targanego konfliktem zbrojnym. Przed wprowadzeniem się nowych lokatorów, budynek przechodził gruntowny remont – odnowiono wszystkie instalacje (elektryczną, kanalizacyjną oraz gazową), wymieniono podłogi i drzwi, a ściany zostały na nowo pomalowane. Wnętrza zaopatrzono w meble, a łazienki i kuchnie wyposażono we wszystkie niezbędne sprzęty. W projekt zaangażowana była również Fundacja Leroy Merlin, która dostarczyła materiały budowlane, instalacyjne oraz panele podłogowe. Prace remontowe wspierali wolontariusze.

Całościowo odrestaurowano sześć mieszkań w kamienicy na ulicy Saperów. Szacuje się, że będzie mogło tam zamieszkać około 20 osób. Pionierkami tego przedsięwzięcia są dwie młode Ukrainki, które już zagościły w odnowionym budynku. Rodzice dziewczyn wrócili na Ukrainę, one jednak postanowiły zostać w Polsce, gdzie planują edukować się i podejmować pracę. Pozostałe mieszkania będą domem dla rodzin z dziećmi.