56-letni mężczyzna poszukiwany trzema listami gończymi zatrzymany w Bydgoszczy

Mieszkaniec Bydgoszczy, 56-letni mężczyzna, za którym policja prowadziła poszukiwania oparte na trzech listach gończych, został zatrzymany i przekazany do Aresztu Śledczego w tym samym mieście. To dzięki czujności i skutecznej pracy dzielnicowych z Wyżyn udało się zakończyć poszukiwania.

Wszystko zaczęło się kilka dni wcześniej, kiedy to dzielnicowi pełniący służbę na terenie alei Lecha Kaczyńskiego (wcześniej znanej jako Plan 6-letni) w Bydgoszczy-Wyżynach, odnotowali obecność mężczyzny o wyglądzie niebezpośrednio kojarzącym się z poszukiwaną osobą. Ich wcześniejsze ustalenia pozwoliły im na stworzenie szczegółowego rysopisu tego mężczyzny.

Pomimo prób udawania zaskoczenia i wprowadzania w błąd funkcjonariuszy podczas interakcji, bydgoszczanin nie był w stanie uniknąć sprawdzenia swojej tożsamości w systemach policyjnych przez mundurowych.

Takie działanie potwierdziło, że 56-latek jest rzeczywiście osobą poszukiwaną na podstawie trzech listów gończych wydanych przez Sąd Rejonowy w Bydgoszczy.