Jesienny kiermasz ogrodniczy w Bydgoszczy – miejsce, gdzie marzenia o egzotycznych roślinach stają się rzeczywistością

Jeżeli od dawna nurtuje Cię myśl o posadzeniu wanilii czy figi, to jest to idealna okazja, by spróbować spełnić te marzenia. Przed budynkiem Torbydu planowane jest bowiem spotkanie z wystawcami z różnych zakątków Polski, którzy przyniosą ze sobą różnorodne rośliny. Nie tylko te, które pragniecie mieć, ale i wiele innych!

Włodzimierz Piotrowski z Centrum Targowego w Bydgoszczy zapewnia, że każdy miłośnik zieleni na pewno znajdzie coś dla siebie. Wśród sprzedawców znajdą się hodowcy i producenci roślin z całego kraju. Będą oferować rośliny do posadzenia zarówno w ogrodach jak i na działkach czy balkonach. Na miejscu będzie można nabyć drzewka i krzewy owoce, ozdobne krzewy liściaste i iglaste, formy pienne, rośliny wodne, skalniaki, byliny, trawy ozdobne oraz kwiaty do ogrodu i domu. Nie zabraknie również kaktusów, sukulentów czy cebulek kwiatowych.

W ofercie zaprezentowane zostaną także takie rośliny, które nie są często spotykane w naszych ogrodach, takie jak cytryna, wanilia, figa czy kiwi. Dodatkowo, wystawcy zaproponują także meble ogrodowe, szklarnie, figury betonowe i z kamienia, dekoracje, rękodzieło oraz regionalne wyroby. Na stoiskach nie zabraknie również swojskich przetworów, przypraw, miodów, nalewek i piwa.

Dla wszystkich zainteresowanych hodowlą roślin, wystawcy udzielą fachowych porad dotyczących sadzenia i pielęgnacji roślin.