Akcja "Piernik do Wiatraka" dobroczynnym wydarzeniem świątecznym w Bydgoszczy

Akcja charytatywna o nazwie „Piernik do Wiatraka” została zainicjowana przez Fundację „Wiatrak”. Beneficjentami tej akcji są osoby o ograniczonych dochodach z Bydgoszczy, które podczas świąt mogą liczyć na dodatkowy słodki upominek.

Osoby, które pragną pomagać, mogą zrobić to poprzez upieczenie dowolnej ilości pierników i dostarczenie ich do siedziby fundacji na ul. Bołtucia 7, nie później niż 19 grudnia. Ewa Szałkowska, reprezentująca biuro prasowe fundacji, informuje również, że ciastka można pozostawić w specjalnie oznaczonych koszach umieszczonych w sześciu kościołach bydgoskich.

Słodkości pieczone z miłością zostaną przekazane przez wolontariuszy fundacji podczas bydgoskiej wigilii dla osób ubogich. Wydarzenie to planowane jest na 20 grudnia i odbędzie się w Hali Sportowo-Widowiskowej „Immobile Łuczniczka”.

W akcję zaangażowali się również wolontariusze, którzy wspólnie upiekli pierwszą partię pierników w siedzibie fundacji. Ks. dr Piotr Wachowski, prezes fundacji „Wiatrak”, podkreślił unikalność przygotowanego na tę okazję przepisu, uzupełnionego o „szczyptę radości i dużą porcję dobroci”.

Przygotowując się do akcji, sala restauracyjna Domu Jubileuszowego Jana Pawła II została odpowiednio przystosowana. Ustawiono trzy stoły, przy których stanęło kilka osób.