Przeobrażenia Fordonu: nowe atrakcje i odnowione miejsca wizyt dla mieszkańców i turystów

Fordon, dzielnica Bydgoszczy, przeszedł poważną metamorfozę, która objęła różne obszary społeczne i kulturalne. Infrastruktura nabrzeża została gruntownie zmodernizowana, dodając do niej przystań, pirs, ławki, plac zabaw, siłownię na świeżym powietrzu oraz specjalistyczną ścieżkę rowerową typu pumptrack. Ponadto rynek Fordonu został odświeżony, a sąsiadujący budynek aresztu śledczego otrzymał dwie monumentalne prace w formie murali. Ciekawym rozwiązaniem była także zmiana właściciela synagogi, która obecnie jest zarządzana przez grupę społeczników.

Działania rewitalizacyjne na terenie fordońskiego nabrzeża dobiegły końca. Oprócz standardowych obiektów ułatwiających dokowanie łodzi i jachtów na Wiśle, mieszkańcy mogą teraz korzystać z wygodnej promenady rozciągającej się wzdłuż brzegu rzeki.

– Niesamowite jest to, że nowe atrakcje już budzą duże zainteresowanie, a Promenada nad Wisłą staje się popularnym miejscem spacerów nie tylko dla mieszkańców Starego Fordonu – wyznał Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy.

Pumptrack, czyli specjalistyczna ścieżka rowerowa, została stworzona w pobliżu nabrzeża, na wschodniej stronie ulicy Frycza-Modrzewskiego. Obok niej zbudowano także boisko do siatkówki plażowej i zaprojektowano ścieżkę dydaktyczną. Po przeciwnej stronie ulicy znajdują się kolejne atrakcje – plac zabaw, skatepark i strefa fitness.