Atrakcje turystyczne Bydgoszczy

Bydgoszcz to piękne miasto z bogatą historią, które kryje w sobie mnóstwo atrakcji. Sprawdź, które miejsca warto odwiedzić podczas wizyty w położonej nad Brdą miejscowości.

Muzeum Mydła i Historia Brudu

Ciekawym i nieoczywistym miejscem, które warto odwiedzić w Bydgoszczy jest Muzeum Mydła i Historia Brudu. Podczas wizyty w tym wyjątkowym muzeum nie tylko dowiesz się, w jaki sposób w przeszłości dbano o higienę osobistą, ale też samodzielnie wykonasz własne mydło. Poznasz ponadto historię Zabłockiego, a Mistrz Mydlarski przekaże Ci tajniki wytwarzania mydeł o pięknym kolorze i aromacie. Jest to wspaniałe miejsce, które przypadnie do gustu zwłaszcza dzieciom.

Galeria Miejska bwa

Jest to największa i najistotniejsza Galeria Sztuki w Bydgoszczy. Mieści się w budynku, który wzniesiono w 1970 roku, choć powstanie Galerii datuje się na rok 1949. Znaleźć w niej można prace znanych artystów zagranicznych, takich jak Picasso, Warhol, Dali czy Fleischer. Występują ponadto prace polskich artystów (Kantor, Nowosielski, Abakanowicz czy Bereś). W Galerii odbywają się ponadto wystawy, m.in. Współczesna Sztuka Litwy – Od Nowa. Jest to zatem miejsce obowiązkowe dla każdego pasjonata sztuki i kultury.

Muzeum Wojsk Lądowych

Kolejnym ciekawym miejscem na mapie Bydgoszczy jest Muzeum Wojsk Lądowych. Podziwiać w nim można różnego rodzaju zabytki związane m.in. z II wojną światową. Muzeum przedstawia również historię wojsk lądowych począwszy od średniowiecza, przez wojny w XVII wieku, pamiętne powstania narodowe, wspomnianą II wojnę światową, aż po udział polskich żołnierzy w misjach pokojowych na świecie. W muzeum znajdziemy również prawdziwe mundury oraz wyposażenie wojskowe. Jest to prawdziwa gratka dla fanów historii i tematyki wojskowej.

Pozostałe atrakcje w Bydgoszczy

Znajdując się w Bydgoszczy powinno się odwiedzić również Muzeum Farmacji, Spichrze nad Brdą, Muzeum Oświaty, Pałacyk Lloyda, Operę Nova czy Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego. Osobom pragnącym zaznać nieco spokoju i odpoczynku polecamy ponadto Park im. Kazimierza Wielkiego oraz Wyspę Młyńską, która kryje w sobie mnóstwo atrakcji.