Wyspa Młyńska w Bydgoszczy – malownicze serca miasta

Szukając ciekawego miejsca na odpoczynek i relaks podczas urlopu w Bydgoszczy, koniecznie odwiedzić należy Wyspę Młyńską. Jest to malowniczo położony teren, pełen zieleni i licznych atrakcji.

Bydgoszcz to piękne miasto położone nad Brdą, będącą dopływem Wisły. Jest to na co dzień tętniące życiem miasto, jednak można znaleźć w nim miejsca, które idealnie sprawdzą się podczas krótkiego urlopu lub w trakcie weekendu. Jednym z nich jest Wyspa Młyńska, którą chętnie odwiedzają turyści z całej Polski, jak i lokalni mieszkańcy.

Wyspa Młyńska pośrodku Brdy

Majestatyczne krajobrazy, jakie dostrzec można na Wyspie Młyńskiej to nie tylko otaczająca ją dookoła Brda, ale też piękne drzewa, kwiaty i wielkie place zieleni. Wszystko to sprawia, że Wyspa Młyńska jest idealnym miejscem na rodzinny odpoczynek oraz spotkania ze znajomymi. Idealnym miejscem na spacery jest Skwer na Wyspie Młyńskiej, w pobliżu którego znajduje się m.in. atrakcja turystyczna Magiczne Krzesełko, które podobno spełnia marzenia dzieci. Jeśli marzą one o zabawie na placu zabaw, to pierwsze z marzeń może się szybko ziścić, bowiem w pobliżu znajduje się takowe miejsce.

Idąc wzdłuż ulicy Mennica zobaczyć można Dom Leona Wyczółkowskiego. Podziwiać w nim można piękne obrazy oraz warsztat pracy patrona tamtejszego muzeum. Nieco dalej znajdują się natomiast Młyny Rothera, których historia sięga pierwszej połowy XIX wieku. Jest do ogromny budynek, składający się z części centralnej oraz dwóch skrzydeł: zachodniego oraz wschodniego.

Tramwaj wodny na Wyspie Młyńskiej

Osobom spragnionym wodnych wrażeń polecić możemy również podróż tramwajem wodnym. Jest to niezwykle ciekawy sposób na zwiedzanie miasta z perspektywy rzeki Brdy. W całym mieście znajduje się kilka takich przystanków, z których popłynąć można w piękny rejs. Będąc na wakacjach w Bydgoszczy zdecydowanie warto spróbować takiej formy transportu.

Inne atrakcje na Wyspie Młyńskiej

Odpoczywając na Wyspie Młyńskiej nie sposób się nudzić. Mając odrobinę wolnego czasu warto odwiedzić Galerię Sztuki Nowoczesnej. Mieści się ona w zabytkowym budynku, który powstał w 1861 roku, jako młyn parowy. Obecnie, po wielu renowacjach pełni on funkcję pięknej galerii, w której znajduje sie mnóstwo obrazów i fotografii wykonanych na przestrzeni wielu lat.

W pobliżu mieści się również Europejskie Centrum Pieniądza. Warto je odwiedzić, by obejrzeć znajdujące się tam wystawy poświęcone historii mennicy bydgoskiej. Co jeszcze powinno się zobaczyć na Wyspie Młyńskiej? Z pewnością Biały Spichlerz, czyli budynek powstały w 1789 roku, obecnie pełniący funkcję Muzeum Okręgowego, w którym podziwiać można Zbiory Archeologiczne.  Warto odwiedzić także Przystań Bydgoszcz, gdzie wypożyczyć można rowery wodne i w aktywny sposób spędzić czas. Zwiedzanie Wyspy Młyńskiej i wszystkich atrakcji, jakie kryje to miejsce z pewnością wypełni Ci cały dzień i przyniesie niesamowitych wrażeń.