Odpoczynek nad jeziorem Borówno

Jeśli szukasz ciekawego miejsca na relaks za miastem, idealnym wyborem będzie jezioro Borówno. Znajduje się ono niedaleko Bydgoszczy, z której dojedziesz w niespełna pół godziny.

Weekend lub krótki urlop to idealna okazja, by odpocząć za miastem. Jeśli dosyć masz miejskiego zgiełku i pragniesz naładować baterię, świetnym wyborem będzie odpoczynek nad jeziorem. Nieopodal Bydgoszczy znajduje się kilka małych jezior, a jednym z nich jest jezioro Borówno położone w miejscowości o takiej samej nazwie.

Jezioro Borówno – atrakcje

Spędzając czas nad jeziorem Borówno nie tylko odpoczniesz od codziennych obowiązków, ale też zrelaksujesz się, zapominając o problemach. Opalać się w blasku słońca można zarówno na plaży WOPR, jak i dzikiej plaży położonej po przeciwległej stronie jeziora. Fani morsowania w sezonie zimowym korzystają natomiast z jeszcze innej plaży, która latem może być jednak zamknięta.

Ciekawą atrakcją dla przyjezdnych jest z pewnością wypożyczalnia łodzi i rowerów wodnych. To świetna okazja, by spędzić czas nad jeziorem w aktywny i przyjemny sposób z rodziną lub znajomymi, dobrze się przy tym bawiąc. W pobliżu jeziora znajduje się ponadto mała kawiarnia, w której zjeść można pyszne desery i napić się aromatycznej kawy.

Miłośnicy pływania mogą ponadto dołączyć do grupy Tri Space Bydgoszcz, która nad jeziorem Borówno organizuje treningi pływackie. Miejscem wartym odwiedzenia jest ponadto Cmentarz Ofiar Terroru Hitlerowskiego. Jest to malutki cmentarzyk, na którym można uczcić pamięć osób, które zginęły podczas II wojny światowej. Miłośnicy zwierząt, a zwłaszcza kotów powinni poza tym zajrzeć do znajdującej się nieopodal jeziora hodowli kotów rasy Mainne Coon Sulico.