Avia Świdnik zwycięża nad BKS Visła Proline Bydgoszcz w 9. kolejce TAURON 1. Ligi PZL

Niezwykle emocjonujący mecz TAURON 1. Ligi PZL odbył się pomiędzy drużynami LEONARDO Avia Świdnik i BKS Visła Proline Bydgoszcz, gdzie Avia Świdnik pokonała swojego niepokonanego dotychczas rywala wynikiem 3:1 (26:24, 15:25, 25:17, 26:24). Przełamała tym samym serię porażek z drużyną z Bydgoszczy, która nie przegrała z nią żadnego meczu od czasu powrotu świdniczan na pierwszoligowe boiska.

Początek spotkania nie zapowiadał takiego zwycięstwa Avii – Visła wypracowała sobie szybko prowadzenie na poziomie 4:0. Sytuacja ta spowodowała szybką interwencję trenera Jakuba Guza, który poprosił o przerwę. Kilkanaście słów od szkoleniowca sprawiło, że świdniczanie niemal natychmiast wrócili do gry, odrabiając straty i zaczęli zdobywać punkt za punktem. Po zdobyciu przewagi 24:22, mimo zaciekłego kontrataku Visły doprowadzającej do remisu, to Avia odniosła zwycięstwo w tej partii dzięki dwóm z rzędu blokom Huberta Piwowarczyka.

Druga partia spotkania była zdecydowanie lepsza dla gości. BKS Visła Proline Bydgoszcz od początku do końca dyktowała warunki na boisku, co przyczyniło się do ich wygranej w tym secie 25:15.

Trzecia partia meczu rozpoczęła się od znacznej przewagi gospodarzy, którzy skutecznie punktowali, szczególnie w kontratakach. Mimo że bydgoszczanie zdołali zniwelować straty do jednego punktu przy wyniku 17:16, kolejna przerwa trenera Guza pozwoliła Avii przyspieszyć tempo gry i zdobyć siedem punktów pod rząd. Gościom udało się już tylko zdobyć jeden punkt w tym secie.