Awaria na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego – wyciek kwasu solnego

22 czerwca, późnym wieczorem, doszło do wycieku kwasu solnego w jednym z przedsiębiorstw znajdujących się na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Na miejscu zdarzenia interweniowali strażacy. W wyniku tego zdarzenia nie odnotowano żadnych osób poszkodowanych.

Tego samego dnia, przed godziną 22:00, straż pożarna otrzymała zgłoszenie informujące o ewentualnym wycieku kwasu solnego w jednym z zakładów zlokalizowanych na obszarze Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Kiedy pierwsze zastępy dotarły na miejsce, okazało się, że informacja ta była prawdziwa.

W sumie, do akcji ratowniczej skierowano 14 zastępów Państwowej Straży Pożarnej, w tym także dwie specjalistyczne grupy ratownictwa chemicznego i ekologicznego z Bydgoszczy oraz Włocławka. Pierwszym etapem działań było zabezpieczenie miejsca zaistniałej awarii.

W związku z sytuacją, obszar firmy oraz pobliskie drogi dojazdowe zostały wyłączone z użytkowania. Wśród zamkniętych ulic znajdowała się między innymi część ulicy Petersona, która usytuowana jest w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym.