Awaryjne lądowanie szybowca w Czarnówczynie zakończone bez poważniejszych konsekwencji

Do nieszkodliwego dla zdrowia pilota oraz bez ubytku w majątku doszło do awaryjnego lądowania szybowca w miejscowości o nazwie Czarnówczyn, położonej w powiecie bydgoskim i gminie Osielsko.

W ostatni wtorek, mniej więcej o godzinie 18, służby ratunkowe zostały poinformowane o sytuacji dotyczącej szybowca, który zmuszony był do przymusowego lądowania na polu w wymienionej wyżej miejscowości. Natychmiastowo, do miejsca zdarzenia skierowano dwie jednostki straży pożarnej, które należy do JRG nr 2 Bydgoszcz oraz OSP Bydgoszcz – Fordon. Dodatkowo na miejscu pojawiła się policja oraz specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego.

Podczas rozmowy przekazał nam starszy kapitan Karol Smarz, pełniący funkcję oficera prasowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy, że po przybyciu na miejsce strażacy potwierdzili informacje, która sugerowała awaryjne lądowanie szybowca.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia, strażacy natychmiastowo przystąpili do zabezpieczenia terenu. Pilot szybowca został dokładnie przebadany przez specjalistów ratownictwa medycznego, którzy stwierdzili, że mężczyzna nie doznał jakichkolwiek obrażeń.