Biebrzański park narodowy – musisz go zobaczyć

Biebrzański Park Narodowy to prawdziwa perełka Podlasia, a zarazem największy i najbardziej dziki park w całej Polsce. Jest to teren nieskalany ludzką ręką i w pełni chroniony. Wycieczka tutaj to gwarancja obcowania z naturą i możliwość oddechu pełną piersią bez obaw o smog i inne zanieczyszczenia. Jeżeli chociaż na chwile chcesz zatracić się w łonie natury i poczuć jej zew, to koniecznie musisz odwiedzić to miejsce. Jeszcze Cię nei przekonaliśmy? Sprawdź argumenty, dla których warto odwiedzić Biebrzański Park Narodowy.

Swoją nazwę Biebrzański Parka Narodowy wziął od miejsca, w którym się znajduje. Teren ten obejmuje niemal cały brzeg rzeki Biebrzy. To miejsce to wzorowy przykład wyjątkowego ekosystemu, z którym możemy obcować.

Biebrzański Park Narodowy – dojazd i zwiedzanie

Do Parku Narodowego najłatwiej dostać się samochodem. Położony jest on między drogami krajowymi. Mimo że na obrzeżach parku znajdują się lokalne drogi, które prowadzą przez tereny objęte ochroną, to polecamy jednak inne formy zwiedzania niż przejazdem samochodem.

Biebrzański Park Narodowy – lot balonem

Atrakcją, która pomoże wzbić się nam do chmur i podziwiać cudo natury, jakim jest Biebrzański Park Narodowy, jest lot balonem. W sieci bez problemu znajdziemy oferty wielu firm, które umożliwiają nam lot balonem w tym miejscu. Z tak dużej wysokości może nie udać nam się dostrzec zbyt wielu zwierząt, jednak widoki zapierające dech w piersi mamy gwarantowane.

Biebrzański Park Narodowy – flora i fauna

Największy Park Narodowy w Polsce jest niezwykle bogatym ekosystemem. Możemy spotkać tutaj największe skupiska ptaków wodno-błotnych, w skład których wchodzi aż 270 gatunków. Dostrzec możemy też inne zwierzęta, w tym te objęte ochroną. Spośród zwierząt, które możemy zobaczyć w Biebrzańskim Parku Narodowym, wymieniamy: jeleń, sarna, dzik, wilk, lis, bóbr, wydra, zając szarak, z gryzoni orzesznica i smużka, ryjówki oraz wiele gatunków bezkręgowców (motyli, pająków, gadów, płazów).

Biebrzański Park Narodowy – turystyka

Jeżeli pragniemy jak najbardziej zanurzyć się w świat dzikiej natury i planujemy zostać w okolicy więcej niż jeden dzień, to Park Narodowy jest w stanie zagwarantować nam pokaźną ofertę turystyczną. Po rozlewiskach organizowane są rejsy. Odpocząć od zgiełku i pochodzić po dzikich terenach umożliwia ponad 600 km oznakowanych szlaków turystycznych. Poruszać się tam możemy za pomocą rowerów, kajaków i oczywiście pieszo. Możliwości jest tak naprawdę bardzo wiele i z pewnością jest to miejsce, które każdy z nas powinien chociaż raz zobaczyć.