Gdzie warto zjeść w Bydgoszczy? Poznaj ciekawe miejsca

Niezależnie czy jesteśmy w Bydgoszczy przejazdem, w celach turystycznych, w odwiedzinach, czy mieszkamy tu na stałe, warto poznać restauracje, które oferują pyszne dania i zachęcają gości swoim nietypowym menu. Gdzie warto zjeść Bydgoszczy?

Bulwar Bistro (ul. Obrońców Bydgoszczy 16, Bydgoszcz)

Już na samym wejściu możemy poczuć aromatyczny zapach chleba. Dostaniemy tu najlepszej jakości pieczywo, wypiekane na miejscu. Na próżno szukać tu produktów bez glutenu, jednak jeżeli jesteśmy fanami tradycyjnego rzemiosła, to z pewnością wiejskie bułeczki na mleku, żytni chleb czy żydowska chałka z pewnością przypadną nam do gustu. Jest to także wspaniała opcja śniadaniowa, gdyż w menu znajdziemy pyszne kanapki i bajgle w różnych odsłonach.

Restauracja Tentego (ul. Podwale 15)

Jeżeli szukamy miejsca, w którym najemy się do syta to z pewnością Tentego, jest miejscem dla nas. Restauracja posiada także drugi lokal na Fordonie, który z pewnością warto odwiedzić. Dania w menu są bardzo pyszne, porcje naprawdę ogromne, a ceny bardzo atrakcyjne. Jeżeli mamy ogromny apetyt to jest to znakomita propozycja.

Czosnek i Oliwa (ul. Grudziądzka 33, Bydgoszcz)

To wyjątkowe miejsce składa się z dwóch części. Z jednej strony mamy do czynienia ze zjawiskową restauracją z wielkim kryształowym żyrandolem, natomiast druga jest bardziej kameralna i zachwyca gości włoskim menu. Niewątpliwie warto sprawdzić obie części, lecz na uwagę szczególnie zasługuje część restauracyjna, która naprawdę robi wrażenie. Obrazy, meble i nieszablonowe detale sprawiają, że chce się tu zostać dłużej. A jest po co, gdyż w karcie nie brakuje pysznych i wykwintnych dań.

Restauracja Gramofon (ul. Długa 22)

Bardzo duży wybór dań, spośród których przodują naleśniki. Dania są niezwykle atrakcyjnie podane, porcje są spore, co sprawia, że na pewno nie wyjdziemy stąd głodni.

Landschaft (ul. Gimnazjalna 6, Bydgoszcz)

Po jedzeniu warto wstąpić oczywiście na kawę. Oczywiście taką prawdziwą, aromatyczną, którą wypijemy ze smakiem. Właśnie taką znajdziemy w kawiarni Landschaft. Oprócz wspomnianej kawy zjemy tutaj rozpływające się ustach serniki, brownie, czy tarty. Między łykiem kawy a gryzem ciasta warto rozejrzeć się dookoła, gdyż na ścianach okazjonalnie wiszą miniwystawy, ukazując talent zdolnych artystów.