MiastaTurystyka

Ciechocinek – atrakcje turystyczne

fot. pixabay.com

Znajdując się w okolicach Torunia, warto odwiedzić malownicze miasto Ciechocinek. Położone jest niemal nad samą Wisłą i dostarcza turystom wielu ciekawych atrakcji.

Partery Hellwiga

Piękne, kolorowe, pełne kwiatów miejsce, w którym warto przysiąść i odpocząć. Nazwane zostało na cześć Zygmunta Hellwiga, który tuż przed wybuchem II wojny światowej przybył do Ciechocinka i zaprojektował to miejsce. Znajduje się tam również duża, podświetlana fontanna, która dodaje Parterom Hellwiga dodatkowego uroku.

Zegar Kwiatowy

Innym z dzieł Hellwiga w Ciechocinku jest ogromny zegar kwiatowy. Myślą przewodnią autora było uczynienie z miasta wielkiego kolorowego ogrodu, przepełnionego roślinnością. Zegar powstał w 1934 roku i każdego lata zyskuje nowy, odmienny wygląd. Znajduje się na Placu Gdańskim i w sezonie zachwyca turystów przybywających do Ciechocinka.

Cerkiew św. Michała Archanioła

Miejscem, które powinien odwiedzić każdy turysta jest Cerkiew św. Michała Archanioła. Cudowna, drewniana konstrukcja z 1894 roku robi ogromne wrażenie. Powstała z myślą o kuracjuszach wyznania prawosławnego oraz rosyjskich pacjentach pobliskiego Szpitala Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnego. W przeszłości, przed drugą wojną światową cerkiew pełniła jednak rolę kasyna. Prawdopodobnie uratowało ją to przez spaleniem, których masowo dokonywano w okresie międzywojennym, niszcząc wszystkie cerkwie. Pełniła ona również rolę szkoły i kina, aż do lat 90. kiedy ponownie stała się cerkwią.

Fontanna Jaś i Małgosia

Kolejną atrakcją, którą licznie odwiedzają turyści w Ciechocinku jest fontanna Jaś i Małgosia. Figurka znanych z bajki postaci wykonana została z gipsu i wielokrotnie w przeszłości przechodziła modernizacje. Nad rodzeństwem znajduje się kolorowy parasol, który Małgosia trzyma w rękach. Uroczą figurkę podziwiać można w Parku Zdrowotnym. Będąc w Ciechocinku wypada ponadto zobaczyć Zabytkową Warzelnię Soli, Fontannę Grzybek, Ciechociński deptak sław, czy Teatr Letni.

Powiązane tematy
Turystyka

Jak ubrać się na jesienne wycieczki?

Jesienią pogoda zmienia się co chwile, serwując nam bardzo szeroki wachlarz możliwości…
Czytaj dalej
PrzyrodaTurystyka

Biebrzański park narodowy – musisz go zobaczyć

Biebrzański Park Narodowy to prawdziwa perełka Podlasia, a zarazem największy i najbardziej dziki…
Czytaj dalej
NaturaTurystyka

Odpoczynek nad jeziorem Borówno

Jeśli szukasz ciekawego miejsca na relaks za miastem, idealnym wyborem będzie jezioro Borówno.
Czytaj dalej