Bydgoska policja szkoliła się na stadionach

Jednym z najważniejszych aspektów pracy policjantów jest nieustanne doskonalenie umiejętności i przypominanie sobie kluczowych zasad działania. Właśnie takie cele stały za niedawnym szkoleniem, które zorganizowała bydgoska policja. Ćwiczenia odbyły się na dwóch znanych stadionach miasta Bydgoszczy: Polonii i Zawiszy. Głównym celem tych ćwiczeń było przypomnienie funkcjonariuszom procedur postępowania w pododdziałach zwartych oraz doskonalenie umiejętności obsługi specjalistycznego sprzętu.

Szkolenie miało miejsce 13 marca, w środę, a uczestniczyli w nim oficerowie z pododdziałów prewencji, które nie są częścią standardowego personelu. Jak wyjaśnia młodszy aspirant Krzysztof Bratz, członek zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, te jednostki powstały, aby zapewnić bezpieczeństwo podczas zgromadzeń publicznych, demonstracji, marszów oraz imprez sportowych. Składają się one z funkcjonariuszy, którzy na co dzień pracują w komisariatach miejskich.

Ćwiczenia odbyły się na terenach dwóch stadionów: żużlowym, należącym do Polonii, zlokalizowanym przy ulicy Sportowej 2, oraz piłkarskim Zawiszy, znajdującym się przy ulicy Gdańskiej 163. W trakcie szkolenia policjanci mieli okazję przypomnieć sobie zarówno procedury dotyczące szyków policyjnych, jak i metody współpracy w pododdziałach zwartych. Zgodnie z informacjami pochodzącymi z bydgoskiej komendy, tego rodzaju szkolenia są organizowane regularnie, aby jak najlepiej przygotować funkcjonariuszy do zapewnienia bezpieczeństwa podczas różnego rodzaju masowych imprez. Szkolenie obejmowało policjantów z komisariatów z Błonia, Fordonu, Szwederowa, Śródmieścia i Wyżyn. Nadzór nad przebiegiem ćwiczeń sprawował sztab Komendy Wojewódzkiej.