Bydgoski Bieg Urodzinowy – zaplanowany na nadchodzące 678. urodziny miasta

Niespełna miesiąc dzieli nas od świętowania 678. rocznicy powstania Bydgoszczy, podczas której mieszkańcy miasta i okolic będą mieli okazję wziąć udział w corocznym biegu. Tradycyjnie, dystans do pokonania wynosi 5 km, a tegoroczne wydarzenie zaplanowano na 14 kwietnia o godzinie 11:00. Warto dodać, że organizatorzy przygotowali trasę, która ma być szybsza niż ta z poprzedniej edycji.

Po raz kolejny start zawodów odbędzie się w przepięknym parku położonym wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Biegacze rozpoczną rywalizację na nabrzeżu imienia Mieczysława Dutkowskiego, by następnie wbiec na bulwary przez ulicę Spacerową. Na finałowe metry trasy zaplanowano stadion Gwiazdy przy ulicy Bronikowskiego.

Organizatorzy przewidują unikalne medale dla wszystkich biegaczy, którzy ukończą zawody. Dodatkowo, dla pierwszych 1200 zarejestrowanych uczestników przygotowano koszulki w niebieskim kolorze. Aktualnie lista startowa liczy ponad 1000 osób, więc ci, którzy chcą otrzymać koszulkę i zamówić odpowiedni rozmiar, powinni się pospieszyć z rejestracją.

Kolejnym atutem biegu jest fakt, że najlepsi uczestnicy będą mogli skorzystać z voucherów na wizyty lekarskie.