Bydgoszcz – niepokojące wiadomości o karambolu spowodowanym przez kierowcę ciężarówki z problemami zdrowotnymi

Na początku tygodnia w Bydgoszczy doszło do poważnego wypadku drogowego. Nieoficjalnie mówi się, że kierowca ciężarówki, borykający się z problemami zdrowotnymi, był sprawcą zdarzenia. Wypadek miał miejsce na ulicy Kamiennej. Dwie osoby, które odniosły obrażenia w wyniku tego zdarzenia, nadal są hospitalizowane.

St. kpt. Karol Smarz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy, udzielił informacji na temat zdarzenia: „Gdy dotarliśmy na miejsce i dokładnie oceniliśmy sytuację, okazało się, że w kolizji brało udział 9 samochodów osobowych i 2 ciężarowe. Ratownicy medyczni przebadali 12 osób na miejscu zdarzenia. Sześć z nich musiało zostać przewiezionych do szpitala w Bydgoszczy”.

Dodatkowo Karol Smarz podkreślił: „W sumie, 14 osób podróżowało tymi pojazdami. Jedna osoba była uwięziona w swoim samochodzie osobowym. W celu uwolnienia jej strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu hydraulicznego. Poszkodowany został następnie przewieziony do jednego z bydgoskich szpitali”.

Rafał Nahotko, egzaminator WORD w Bydgoszczy wyjaśnił: „Kiedy mówimy o ruchu drogowym istnieją trzy kluczowe elementy – pojazd, droga i człowiek. W tym przypadku zarówno biegli jak i policja będą badali co było bezpośrednią przyczyną wypadku. Jednak warto pamiętać, że czynnikiem mogącym wpłynąć na to zdarzenie mogły być potencjalne problemy zdrowotne kierującego”.