Bydgoszcz planuje przekształcenie skrzynek elektrycznych w atrakcje historyczne

W Bydgoszczy powstał pomysł na zasłonięcie skrzynek elektrycznych za pomocą historycznych fotografii, które mają przenosić mieszkańców w nostalgiczne wspomnienia z przeszłości. Inicjatywa rozpoczęła się jako pilotażowy projekt, który wprowadził zmiany w wyglądzie pierwszych rozdzielni elektrycznych w dzielnicy Bartodzieje. Czy ten kreatywny koncept zostanie dobrze przyjęty i zastosowany także w innych miastach?

Od kilku ostatnich miesięcy odbywały się spotkania dotyczące skrzynek sterowniczych i zasilających, które są częścią wielu miejskich inwestycji. Spotkania te, z udziałem między innymi Plastyka Miasta oraz przedstawicieli spółek miejskich, doprowadziły do opracowania nowego rozwiązania. Teraz realizujemy to rozwiązanie w formie pilotażowej w Bartodziejach. Skrzynki, które muszą być łatwo dostępne, mają być ozdobione starymi zdjęciami.

Pierwsza skrzynka ZDMIKP została ozdobiona grafiką przedstawiającą zdjęcie historyczne osiedla. Grafika jest umiejscowiona w rejonie skrzyżowania ulic Kamiennej i S. Wyszyńskiego, a przedstawia okolicę Balatonu z lat 70. XX wieku. W nadchodzących tygodniach będziemy badali trwałość wybranego metoda nanoszenia grafiki i jak mieszkańcy reagują na tę inicjatywę. Te informacje posłużą jako podstawa do zlecania podobnych prac w innych częściach miasta oraz przy realizacji kolejnych inwestycji, które wiążą się z instalacją rozdzielni i liczników w miejscach reprezentacyjnych.