Wypadek autobusu komunikacji międzygminnej w Kusowie: Pięć osób z rannych

Incydent z udziałem autobusu zgłoszono w poniedziałek, 24 czerwca. Autobus komunikacji międzygminnej miał wypadek w miejscowości Kusowo, w wyniku którego pięć osób odniosło obrażenia.

Ratownicy Ochotniczej Straży Pożarnej z Dobrcza zostali wezwani na miejsce zdarzenia – opisują sytuację jako jedną wymagającą intensywnego wsparcia. W sumie, pięć jednostek straży pożarnej było zaangażowanych w przeprowadzenie akcji ratunkowej.

Z informacji uzyskanych od służb dowiedzieliśmy się, że alarm o wypadku został zgłoszony krótko po godzinie 8:30 rano. Zdarzyło się to na ul. Spacerowej w Kusowie. Pierwsze ustalenia młodszego aspiranta Krzysztofa Bratza z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy sugerują, że autobus linii nr 41 z niewiadomych przyczyn zjechał na prawe pobocze drogi i uderzył w drzewo.

Dane przekazane przez rzecznika Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy pokazują, że w momencie wypadku w autobusie znajdowało się dwadzieścia osób. Pięć z nich zostało następnie przetransportowanych do szpitala w celu dodatkowych badań. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrczu poinformowali, że udzielili pomocy na miejscu pozostałym poszkodowanym.