Bydgoszcz ponownie stawia na edukację w zakresie segregacji odpadów – nowa kampania na horyzoncie

Rozpoczyna się świeża inicjatywa edukacyjna, której podstawowym celem jest podkreślanie znaczenia odpowiedniej segregacji odpadów dla mieszkańców. Miasto Bydgoszcz zasłynęło jako jedno z liderów w dostarczaniu znakomitych rezultatów w zakresie recyklingu śmieci.

Nowa akcja to kolejny krok w procesie uświadamiania obywatelom korzyści wynikających z odpowiedniego sortowania swoich odpadów. Kampanie edukacyjne prowadzone do tej pory przyczyniły się do zwiększenia poziomu świadomości na ten temat. Zauważalne jest, że mieszkańcy naszego miasta coraz lepiej radzą sobie z segregacją – ilość zmieszanych odpadów w porównaniu do tych porządnie posegregowanych maleje co roku.

– Razem z bydgoszczanami dokonaliśmy imponującej pracy, która pozwoliła nam na recykling niemal 40 procent generowanych odpadów – przyznaje Michał Sztybel, zastępca prezydenta Bydgoszczy. – To jeden z najbardziej imponujących wyników wśród miast polskich. Niemniej jednak, dalej pracujemy nad ulepszeniem naszego systemu zarządzania odpadami, aby był jeszcze bardziej przyjazny dla środowiska. W tym celu inwestujemy w nowoczesne technologie, które umożliwią nam osiągnięcie jeszcze lepszych rezultatów. Planujemy uruchomienie nowej sortowni oraz budowę biogazowni. Chcemy poddać recyklingowi jeszcze więcej odpadów, co będzie możliwe jedynie dzięki współpracy z mieszkańcami. Mam nadzieję, że nasza najnowsza kampania edukacyjna umożliwi mieszkańcom Bydgoszczy jeszcze skuteczniejszą segregację. Przyniesie to konkretne korzyści dla naszego środowiska naturalnego, a także pozwoli utrzymać koszty usługi wywozu śmieci na niskim poziomie – dodaje.