Bydgoszcz poszukuje nowego dyrektora Teatru Polskiego im. Hieronima Konieczki po rezygnacji Wojciecha Stefaniaka

W tle zmiany na stanowisku dyrektora Teatru Polskiego im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy, które nastąpiły na skutek rezygnacji Wojciecha Stefaniaka, znanej także pod pseudonimem artystycznym Wojciech Faruga, Miasto Bydgoszcz postanowiło ogłosić konkurs na to miejsce.

Podkreślamy, że Wojciech Stefaniak, który przyjmuje pseudonim artystyczny Wojciech Faruga, został mianowany na pozycję dyrektora Warszawskiego Teatru Dramatycznego. Do zastąpienia go, Faruga wytypował Julię Holewińską, dramaturżkę i reżyserkę, oraz Mariusza Guglasa, obecnie pełniącego funkcję dyrektora Teatru Dramatycznego.

Z końcem sierpnia wygasa umowa pomiędzy ratuszem a Wojciechem Stefaniakiem, obecnym dyrektorem Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Po czterech latach kierowania bydgoską sceną teatralną, Stefaniak zdecydował się na odejście. W odpowiedzi na to, urząd miasta zapowiedział przeprowadzenie konkursu – informuje Marta Stachowiak, rzecznik prasowy Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

Proces składania dokumentów do konkursu przez kandydatów rozpoczyna się 28 czerwca. Harmonogram przewiduje zakończenie całej procedury konkursowej do 31 października 2024 roku.