Bydgoszcz uznane na rynku logistycznym w Europie

Bydgoszcz zyskuje na znaczeniu jako jedno z najważniejszych centrów magazynowo-dystrybucyjnych w kraju. Traktowany jest również jako ośrodek pierwszego wyboru dla powiatu. To także najnowsza inwestycja europejskiego giganta mody i stylu życia Zalando.

Profesjonaliści np. z Bydgoskiego Centrum Rozwoju Regionalnego tłumaczą, że realizacja nieruchomości miasta nad Brdą i Wisłą jest jego najlepszą lokalizacją. Droga S5 docelowo połączy wybrzeże ze Śląskiem. Z kolei droga S10 łączy Warszawę ze Szczecinem, a docelowo łączy naszą stolicę z północnymi Niemcami. Ponadto przez Bydgoszcz przechodzą trzy ważne połączenia kolejowe: Śląsk-Gdańsk, Warszawa-Szczecin oraz Wrocław-Gdynia. To nie wszystko. W Emilianowie powstanie centrum logistyczne dla trójmiejskiego portu: Terminal Intermodalny Bydgoszcz Emilianowo, który powinien zająć powierzchnię ok. 5 ha. Bardzo ważny jest także Port Lotniczy Bydgoszcz S.A., który posiada obsługę Cargo.

Wspomniane zalety położenia Bydgoszczy oraz zaplecze demograficzne miasta pozwoliły na szybki rozwój sektora magazynowo-logistycznego. Na liście powstających centrów dystrybucyjnych są m.in. Lidl, Carrefour, Kaufland, Oponeo czy Coca-Cola.