Bydgoszcz zapowiada budowę czterech nowych dróg rowerowych na osiedlach miasta

Bydgoski Urząd Miasta podjął decyzję o publicznym konkursie na realizację projektu budowy czterech nowych ścieżek rowerowych. Nowo powstałe trasy, które będą przebiegały wzdłuż ulic Sudeckiej, Kieleckiej i Sułkowskiego, mają na celu poprawę połączenia między już istniejącymi trasami rowerowymi na takich osiedlach jak Tatrzańskie, Tereny Nadwiślańskie, Leśne, Bielawy oraz Zimne Wody. Ponadto, miasto zamierza rozpocząć prace nad budową kolejnej trasy rowerowej, tym razem wzdłuż ulicy Toruńskiej, znajdującej się w Łęgnowie Wsi.

Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy, zwraca uwagę na rosnącą popularność rowerów jako środków transportu i konieczność konsekwentnej rozbudowy infrastruktury dla rowerzystów. Przyznaje również, że w roku ubiegłym miasto zakończyło prace nad koncepcjami kilku nowych tras rowerowych i zarezerwowało fundusze na ich realizację, korzystając ze środków europejskich. Aktualnie tę inwestycję wprowadza się w życie poprzez zlecenie projektowania i budowy tych tras.

Zgodnie z wstępnymi założeniami, zakończenie wszystkich czterech zaplanowanych projektów drogowych powinno nastąpić do końca przyszłego roku. W tym momencie są prowadzone konkursy, które mają na celu wyłonienie wykonawców poszczególnych inwestycji.