Celebracja 5-lecia 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej

W nadchodzącą sobotę 8. Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej obchodzi swoje wielkie święto. Z tej okazji rozpoczęły się intensywne przygotowania do uroczystej defilady. Na początek zorganizowano rekonesans, celem zapoznania się z terenem, na którym odbędą się obchody. Następnie przystąpiono do treningu defilady, która ma na celu prezentację mieszkańcom.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Bydgoszczy i pobliskich miejscowości na naszą uroczystość, która odbędzie się 23 września o godzinie 11:00 w Parku Myślęcińskim. Celem tych uroczystości jest nie tylko celebrowanie święta naszej Brygady, ale również pięciolecia istnienia naszej jednostki – mówi pułkownik Marcin Dojaś, dowódca 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Chcielibyśmy podkreślić, że dla wszystkich zgromadzonych przygotowaliśmy wiele atrakcji. Niezależnie od wieku, każdy znajdzie coś dla siebie. W programie m.in. piknik, gry i zabawy dla dzieci i dorosłych, a także statyczne i dynamiczne pokazy sprzętu wojskowego, którym dysponują nasze siły zbrojne.