Centrum Rekreacji Astoria: Pływackie zawody i zabawy dla dzieci

W niedzielę, w miejscu zwanym Centrum Rekreacji Astoria, najmłodsi mieli okazję do udziału w niezwykle emocjonujących zawodach o charakterze rekreacyjnym, które odbywały się w basenie. Maluchy miały szansę na niezapomnianą przygodę, pełną radości i uśmiechu. Do ich dyspozycji przygotowany został specjalny wodny tor przeszkód, który musiały pokonać w możliwie najszybszym czasie. Wszystko to było dodatkowo okraszone szeregami konkurencji pływackich. Wydarzenie skierowane było przede wszystkim do dzieci w wieku od 7 do 16 lat, które posiadały umiejętność pływania.

Warunkiem uczestnictwa w imprezie była uprzednia rejestracja, której start ogłoszony został już 1 sierpnia. Maksymalna liczba uczestników ustalona została na poziomie 150 osób. Natomiast ilość dzieci mogących jednocześnie korzystać z basenu nie mogła przekroczyć liczby 50. Bazując na zgłoszeniach, podzielono młodych zawodników na trzy grupy wiekowe oraz wyznaczono dla nich godzinne sloty czasowe na zabawę w basenie: od 11.00 do 12.00, od 12.00 do 13.00 oraz od 13.00 do 14.00.

Niedzielna impreza stanowiła drugą część społecznego projektu zatytułowanego „Aktywne Dzieciaki”, finansowanego z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Wszyscy zarejestrowani młodzi uczestnicy mogli korzystać z atrakcji całkowicie bezpłatnie.