Charytatywna sztafeta na rzecz małej Hani z Bydgoszczy – zbieramy milion złotych na jej leczenie

Mieszkańcy Bydgoszczy zjednoczyli siły, aby pomóc małej Hance kontynuować swoje dziecięce przygody i odkrywać nowe, nieznane rzeczy. Dziewczynka czeka na kilka operacji, w tym jedna szczególnie złożona, która ma odbyć się w Stanach Zjednoczonych. Wymagana suma do zebrania wynosi milion złotych. Zaraz odbędzie się Sztafeta dla Hanki, która rozpocznie się tuż pod jej domem. Uczestnicy – biegacze, chodziarze oraz osoby spacerujące będą mogły pokonać dowolny dystans, który wybiorą i w jakimkolwiek tempie, które preferują. Organizatorzy przekazują 1 złoty na konto dziewczynki za każdy pokonany kilometr.

Rodzice Hanki są niesłabnącym źródłem determinacji, a wsparcie ponad dziesięciu tysięcy osób pozwoliło dotychczas dziewczynce na przeprowadzenie czterech operacji w Stanach Zjednoczonych. Teraz lekarze muszą jak najszybciej przeprowadzić kolejne dwie operacje, które są wyjątkowo kosztowne. W toku jest zbiórka funduszy, której celem jest zgromadzenie miliona złotych. Pierwsza operacja może mieć miejsce w marcu, a kolejna planowana jest na lato. Na chwilę obecną na stronie zrzutka zebrano jedynie niewiele ponad 100 tys. złotych.

Obywatele Bydgoszczy znaleźli sposób na przyspieszenie zbiórki. Wykorzystują do tego sprawdzony wcześniej podczas ostatniej mobilizacji sposób.