Zalew Koronowski – poznaj jego magie

Zalew Koronowski i jego okolice są bardzo atrakcyjnym miejscem dla wszystkich aktywnych i spragnionych wrażeń osób. Mamy tutaj możliwość odkrywania turystyki pieszej, wodnej i rowerowej. Do także raj dla myśliwych, wędkarzy, ornitologów, grzybiarzy, a także fotografów. Zalew Koronowski przede wszystkim słynie z doskonałych atrybutów ku byciu świetnym akwenem do uprawiania żeglarstwa, a na jego terenie znajdziemy mnóstwo ośrodków wczasowych. Co roku w okresie letnim organizowane są tutaj liczne reisty, regaty, czy kursy żeglarskie.

Zalew Koronowski posiada niemal na całej powierzchni suche brzegi  z dochodzącym do wody lasem. Umożliwia to dobijanie żaglówką do brzegu w prawie każdym miejscu, które nam się zamarzy. Zalew Koronowski leży także na szlaku Brdy – jednym z najbardziej popularnych w Polsce szlaków spływów kajakowych.

Zapierające dech w piersi widoki, a także liczne atrakcje Zalewu Koronowskiego sprawiają, że jest to idealne miejsce do odpoczynku. Z pewnością warto odwiedzić i poznać to miejsce bliżej.

Spływy kajakowe na Zalewie Koronowskim

Widok kajakarzy na wodach Zalewu Koronowskiego jest bardzo powszechny. Kajakami można posłużyć się, aby okrywać uroki tutejszej przyrody, lub aby popłynąć Brdą aż do Bydgoszczy. Dla najbardziej spragnionych wrażeń kajakarzy polecane są szlaki jezior rynny Byszewskiej, które połączone są z Zalewem Koronowskim rzeką Krówką. Jest to jednak opcja dla bardzo ambitnych osób.

Wypożyczalnie sprzętu na Zalewie Koronowskim

Sprzęt, który jest niezbędny do uprawiania turystyki kajakowej, można wypożyczać w wielu ośrodkach znajdujących się nad zalewem. Istnieje również możliwość wypożyczenia innych sprzętów, które służą do rekreacji i aktywności – np. rowery, rowerki wodne, SUP-y i czego tylko dusza zapragnie.