Czarny bilans świątecznego weekendu na drogach kujawsko-pomorskiego: dwa zgony i dwie osoby ranne w wyniku czterech wypadków

Ostatni weekend przerodził się w koszmarek dla mieszkańców regionu kujawsko-pomorskiego. Przykra prawda jest taka, że pomimo wszelkich apeli o bezpieczeństwo, nie udało się uniknąć tragicznych zdarzeń. Jak podkreśliła Monika Chlebicz, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, na drogach regionu doszło do czterech wypadków, które przyniosły straszliwe konsekwencje.

Na terenie powiatu lipnowskiego miało miejsce jedno z najbardziej tragicznych zdarzeń. W Lubinie doszło do zderzenia motocykla z samochodem osobowym marki Seat. Nieszczęsny motocyklista nie przeżył odniesionych obrażeń. Kolejne dramatyczne wydarzenie miało miejsce w Inowrocławiu podczas Wielkiej Soboty. Kobieta prowadząca samochód osobowy potrąciła na parkingu przy sklepie dwuletnie dziecko, które niestety zmarło – opisała sytuację rzeczniczka prasowa.

W dodatku, od piątku policjanci zatrzymali na drogach regionu 16 kierowców pod wpływem alkoholu. Służby apelują o większą ostrożność na drogach, zwłaszcza teraz, kiedy z okazji Świąt Wielkanocnych na terenie całego kraju przeprowadzane są intensywne kontrole. Można się ich spodziewać zarówno na trasach wylotowych z miast, jak i na drogach wojewódzkich czy krajowych.