Dawna sala gimnastyczna "Gastronomika" przy ul. Konarskiego w Bydgoszczy odzyskuje swój blask

Przeżywająca swój renesans, 150-letnia sala gimnastyczna przy ulicy Konarskiego w Bydgoszczy, stanie się miejscem nowoczesnym, aczkolwiek zachowującym swój zabytkowy urok. Obiekt jest częścią Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich, zwanego powszechnie „Gastronomikiem”. Realizowane są obecnie prace remontowe, których koszt wynosi 2 miliony złotych.

Sala służąca uczniom „Gastronomika” od lat wymagała remontu, co potwierdziły badania przeprowadzone w roku 2017. Nie spełniała wielu norm i standardów, a jej stan techniczny budził obawy.

Remont jest nie tylko niezbędny, ale także bardzo oczekiwany. – Jest on upragnionym momentem dla nas wszystkich – mówiła dyrektor szkoły, Justyna Ormanowska, jeszcze przed rozpoczęciem prac. – Mimo że nie jesteśmy szkołą sportową, odnosimy sporo sukcesów w tej dziedzinie. Cieszymy się zatem, że nasi uczniowie będą mogli korzystać z lepszych warunków. Osobiście pamiętam tę salę z czasów, kiedy byłam uczennicą tej szkoły. Od roku 1987 nic się tutaj nie zmieniło, przeprowadzano jedynie drobne naprawy – dodała.

Konserwator zabytków nadzoruje prace remontowe, co gwarantuje zachowanie historycznej wartości obiektu. Dodatkowo, oprócz funduszy miejskich, na prace remontowe szkoła otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 820 tysięcy złotych.