Decydujące zwycięstwo Abramczyk Polonii nad H.Skrzydlewska Orłem

To była pewna wygrana Abramczyk Polonii Bydgoszcz nad łódzkim H.Skrzydlewska Orłem. Przewaga drużyny gości została zapewniona przez nieubłaganych zawodników – Wiktora Przyjemskiego oraz Kennetha Bjerre. Z drugiej strony, drużyna z Łodzi nie spisała się najlepiej, z wyjątkiem jedynie dwóch jej członków. Wśród nich szczególne uznanie zdobył Tom Brennan.

Oto oceny zawodników Abramczyk Polonii Bydgoszcz: Kenneth Bjerre otrzymał 5+. Ten Duńczyk bez wątpienia odnotował swoje najlepsze spotkanie w obecnym sezonie, nawiązując do swojego imponującego występu w poprzednim roku. Kibiców Abramczyk Polonii na pewno ucieszyła ta forma kapitana ich drużyny. Bjerre wykazał się nie tylko prędkością, ale i śmiercionośną skutecznością, dobrze prezentując się zaraz po starcie. To przebudzenie jest dobrym znakiem dla fanów zespołu z Bydgoszczy przed nadchodzącymi meczami play-off. Jedynie Brennan okazał się mieć receptę na skuteczną grę Bjerre.

David Bellego otrzymał ocenę 1. To był tragiczny występ, co gorsza, kolejny w tym sezonie. Francuski zawodnik nadal przeżywa kryzys. Możliwe, że jego słaba postawa podczas niedzielnego spotkania sprawi, że 30-letni zawodnik może przekreślić swoją szansę na występ już od pierwszego wyścigu w meczu ćwierćfinałowym. Nie udało mu się pokonać żadnego z rywali.