Długi weekend w Bydgoszczy

Dla niektórych już od wczoraj, a dla większości z nas od dzisiaj trwa długi weekend. Wiele rodzin zdecydowało się na wyjazd nad morze, w góry, czy nad jeziora, aby spędzić ten czas na łonie natury. Inni zdecydowali się zostać w mieście i to właśnie dla tych osób przygotowano szereg atrakcji. Będą mogli z nich skorzystać zarówno dorośli mieszkańcy Bydgoszczy, jak i dzieci, a także nastolatkowie. Przyjrzyjmy się najważniejszym wydarzeniom, które będą miały miejsce w najbliższych godzinach i dniach oraz tym, z których można skorzystać już teraz.

Sobotnie atrakcje w Bydgoszczy

Już od dzisiaj można wybrać się na przejażdżkę zabytkowym tramwajem marki Ikarus lub Mercedes. Będą one kursować po mieście całkowicie za darmo, warto więc skorzystać z tej możliwości. Poza tym, udostępnione do transportu będą również zabytkowe autobusy linii 52. Może to być szczególnie ciekawa atrakcja dla dzieci. Przy Młynach Rothera odbędzie się natomiast rodzinny piknik z różnymi atrakcjami. Będzie można spróbować swoich sił w zagadkach matematycznych, a także poznać ciekawostki z dziedziny cyberbezpieczeństwa oraz kryptologii i informatyki. Poznamy między innymi działanie Enigmy. W Myślęcinku natomiast można odbyć bieg z przeszkodami z psem.

Atrakcje przewidziane na niedzielę

Największą atrakcją przewidzianą na niedzielę jest rodzinny festyn „Śluzy”. Będzie można z niego skorzystać na Plantach nad Starym Kanałem Bydgoskim. W ramach festynu będziemy mogli skorzystać z licznych atrakcji, takich jak chociażby kiermasz regionalny, czy możliwość popłynięcia kajakiem. Dla dzieci dużą atrakcją będzie na pewno  wesołe miasteczko ustawione tam na czas trwania festynu. W niedzielę można będzie również odbyć spacer z przewodnikiem po najciekawszych miejscach w Bydgoszczy. Jest to wydarzenie cykliczne organizowane w każdy weekend do końca sierpnia, a jego koszt to 10 złotych.

Atrakcje w poniedziałek

W poniedziałek odbędą się w Bydgoszczy zawody pływackie w ramach imprezy Woda Bydgoska. Na Wyspie Młyńskiej przeprowadzona zostanie akcja dotycząca bezpieczeństwa na wodzie. Będzie można przejść tor przeszkód z informacjami o tej właśnie tematyce. Również w poniedziałek będziemy mogli usłyszeć jeden z koncertów organizowanych na Plantach nad Kanałem Bydgoskim. Tematyka dotyczyć będzie muzyki filmowej oraz musicalowej.