Inowrocław – miasto o pięknych zabytkach

Inowrocław jest jednym z tych miast, na które nie często zwraca się uwagę. Przyćmione przez Bydgoszcz oraz Toruń, w których bezpośrednim sąsiedztwie się znajduje, często ginie pomiędzy tymi większymi od niego miastami. Jeśli jednak bliżej przyjrzymy się Inowrocławowi i spędzimy w tym mieście chociaż jedno popołudnie z pewnością przekonamy się, że warto było je odwiedzić. Znajdziemy tutaj wiele ciekawych miejsc, które z pewnością zasługują na uwagę. Będą to między innymi zabytki oraz miejsca historyczne, ale również inne atrakcje i ciekawostki.

Inowrocław – zabytki i historia

Na początek warto zaznaczyć, że Inowrocław przeszedł sporo jako miasto. Nie ominęły go zabory ani wojny toczące się na tych terenach. W związku z tym spora część miasta została zniszczona, a co za tym idzie, nie przetrwało do naszych czasów zbyt wiele zabytków z wczesnego okresu istnienia miasta. nie znaczy to jednak, że nie istnieją one w ogóle. Zabytki takie są i da się je łatwo znaleźć, jednak nie jest ich dużo. Fakt ten ma swoje plusy, gdyż dzięki niewielkiej ilości zabytków, można obejrzeć wszystkie w zaledwie jeden dzień i poświęcić każdemu z nich wystarczającą ilość czasu. Przyjrzyjmy się najciekawszym miejscom, godnym naszej uwagi.

Najciekawsze miejsca

Najstarszym zabytkiem Inowrocławia jest powstały w XII wieku kościół romański. Sposób jego budowy, a także styl są unikalne i nieczęsto spotykane. Budowla z tamtego okresu są zazwyczaj masywne i również wspomniany kościół wygląda właśnie tak. Na uwagę zasługują również fragmentu murów obronnych miasta, które zachowały się do dzisiaj. Opowiadają one historię miasta i jego przetrwania. Poza tym, będąc w mieście nie sposób nie zajrzeć na Rynek, który jest ciekawym połączeniem wielu elementów architektonicznych. Kiedy już obejrzymy te zabytki, warto poświęcić chociaż krótki czas i zajrzeć do parku solankowego oraz posiedzieć chwilę przy tężniach, a także odwiedzić ogrody papieskie.