Mieszkanie dla studenta w Bydgoszczy – 5 udogodnień, które powinno posiadać studenckie lokum!

Już niebawem rozpoczyna się nowy rok akademicki. Studenci w największych polskich miastach, mogą przebierać w różnorodnej ofercie mieszkaniowej: od akademików, przez pokoje, na mieszkaniach kończąc. Od pewnego czasu można jednak zauważyć, że status i wymagania studenta znacznie się zmieniły – miejsce w akademiku przestało już być marzeniem i coraz więcej osób stawia na wynajem nowoczesnego lokalu w atrakcyjnej okolicy. 

Przy wyborze mieszkania znaczenie ma już nie tylko niska cena najmu i lokalizacja w pobliżu uczelni, ale również jego standard – te rodem z PRL-u nie cieszą się już wśród studentów tak dużym zainteresowaniem jak kiedyś. Właściciele lokali szybko zorientowali się, że warto posiadać nowe lub wyremontowane lokum, by przyciągnąć najemców. Dodatkowo, wielu rodziców decyduje się zakup mieszkania na własność, by pomóc swoim dzieciom, a później czerpać zyski z tytułu najmu. 

Mieszkania Bydgoszcz – kilka faktów o mieście 

Jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce jest Bydgoszcz. Znajdują się tu liczne uniwersytety, akademie i politechniki. To ósme co do wielkości miasto w kraju, malowniczo położone nad Brdą, Wisłą oraz Kanałem Bydgoskim. W bezpośrednim sąsiedztwie rzeki Brdy toczy się codzienne, kulturalne, sportowe i biznesowe życie mieszkańców. Zakup lokalu w takim mieście to zawsze dobre rozwiązanie i inwestycja na przyszłość. 

Murapol Osiedle Akademickie to nowoczesny projekt realizowany pomiędzy kampusem Politechniki Bydgoskiej, a terenami rekreacyjnymi powstającego właśnie Parku Akademickiego. W ramach przedsięwzięcia przy ul. Akademickiej zaprojektowano łącznie 8 budynków, w których planowo ma się znaleźć 680 lokali. Dlaczego warto kupić mieszkanie w tej lokalizacji? Jakie udogodnienia powinno mieć, by przyciągnąć współczesnych najemców? Sprawdźmy! 

Mieszkanie dla studenta – bliskość uczelni to podstawa 

Studenci najchętniej wynajmują lokale lub pokoje w pobliżu swoich uczelni, dzięki czemu nie muszą tracić czasu na dalekie dojazdy na zajęcia. Zaledwie 3 minuty od Murapol Osiedla Akademickiego znajduje się Politechnika Bydgoska im. J. i J. Śniadeckich, dlatego to idealne miejsce do zamieszkania dla studiujących tam osób. Dodatkowo, dogodna lokalizacja w rejonie ul. Akademickiej i Fordońskiej sprawia, że łatwo stąd dojechać do centrum Bydgoszczy, a drogami krajowymi nr 10 lub 80 sprawnie dotrzeć do węzła autostrady A1. Zaledwie 2 minuty od osiedla znajduje się centrum handlowe ze sklepami Auchan, Leroy Merlin, Decathlon. 

Smart home – oszczędności w zasięgu ręki 

Zastosowanie technologii smart home w mieszkaniu powoli staje się standardem na rynku deweloperskim. Grupa Murapol posiada w swoim portfolio szeroki wybór inteligentnych mieszkań, także na Murapol Osiedlu Akademickim w Bydgoszczy. Deweloper montuje w budynkach instalację Home Management System, umożliwiającą korzystanie z aplikacji Murapol Appartme. Pozwala ona na kompleksowe zarządzanie całym mieszkaniem za pomocą smartfonu. Rozwiązanie smart home w mieszkaniu to przede wszystkim wygoda i oszczędność pieniędzy. Ograniczenie zużycia mediów poprzez zdalne sterowanie urządzeniami będzie skutkować mniejszymi rachunkami za energię czy wodę. Studentów, którzy dopiero rozpoczynają dorosłe życie, na pewno ucieszy fakt, że mogą kontrolować i obniżać opłaty eksploatacyjne w dobie rosnących kosztów utrzymania lokalu. 

Zielone otoczenie 

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważną rolę w życiu człowieka pełni natura. I choć wielu z nich wybiera mieszkanie w dużych ośrodkach, to jednak tęsknią za lasami, parkami i odrobiną zieleni za oknem. Wybierając lokal w bydgoskiej inwestycji Grupy Murapol można liczyć na sąsiedztwo powstającego właśnie, rozległego Parku Akademickiego. To idealne miejsce do rekreacji i uprawiania sportów na świeżym powietrzu, co dla wielu studentów jest bardzo ważną kwestią. Wartościowa forma spędzania czasu wolnego jest dla nich równie istotna, jak nauka czy praca.   

Eko rozwiązania 

Faktem jest, że ekologiczna świadomość społeczna wzrasta, a młodsze pokolenia zwracają szczególną uwagę na rozwiązania pomagające chronić planetę i zasoby naturalne. Wsłuchując się w oczekiwania klientów, którzy chcą żyć w bardziej zrównoważonym otoczeniu, Grupa Murapol inwestuje w udogodnienia związane z nowymi technologiami czy zielonym budownictwem. Na Murapol Osiedlu Akademickim powstanie stacja ładowania pojazdów elektrycznych oraz wygodne stojaki rowerowe dla fanów jednośladów. Z kolei części wspólne budynków oświetlone będą przez energooszczędne żarówki LED. 

W każdym z realizowanych przez nas mieszkań instalujemy także pakiet antysmogowy. Dzięki wykorzystaniu filtrów z nanowłókien zabezpiecza on mieszkańców przed zanieczyszczeniami dostającymi się wraz z powietrzem przez okna, chroni przy tym przed alergenami, kurzem czy owadami. – mówi Łukasz Tekieli, dyrektor ds. sprzedaży w Grupie Murapol. 

Funkcjonalne mieszkania od dewelopera w Bydgoszczy 

Niezwykle ważna jest także wielkość i rozkład lokalu. Dla osób kochających towarzystwo najlepsze będą mieszkania duże – wynajmowane na pokoje. Jednak poranne kolejki do łazienki czy ciasnota w kuchni nie są dla każdego. W związku z tym, coraz więcej studentów decyduje się na wynajem mieszkania mniejszego, maksymalnie 2-pokojowego, a nawet kawalerki. Takie lokale cieszą się dużym zainteresowaniem, gdyż wprost idealnie nadają się na mieszkanie dla studenta. Łazienka i kuchnia przeznaczone do wyłącznego użytku oraz własny kąt do spania i nauki wystarczają, by współczesny student uznał mieszkanie za komfortowe. Inwestycja Murapol Osiedle Akademickie to szeroki wybór metraży i układów, który zadowoli zarówno tych marzących o większej przestrzeni, jak i poszukujących swojego pierwszego mieszkania. Bydgoszcz z inwestycją Murapol Osiedle Akademickie to również ciekawe miejsce dla osób szukających atrakcyjnych form lokowania swojego kapitału.