Dwaj mężczyźni wtrąceni do aresztu za próbę włamania do cukierni i rozbój na jej pracowniku

Szczegółowe informacje dotyczące niedawnego incydentu, który miał miejsce w Bydgoszczy, zostały ujawnione. Funkcjonariusze policji z Szwederowa, jednego z bydgoskich osiedli, zatrzymali dwóch podejrzanych. Są oni teraz obarczeni zarzutami dotyczącymi usiłowania włamania do miejscowej cukierni oraz napaści na jednego z jej pracowników. Jak się okazało, celem przestępców były drożdżówki i pączki. Zgodnie z decyzją prokuratora, obaj mężczyźni będą musieli spędzić najbliższe trzy miesiące w areszcie tymczasowym.

Incydent rozpoczął się w poniedziałkowy poranek, kiedy to funkcjonariusze policji ze Szwederowa otrzymali zgłoszenie o niespokojnej sytuacji w jednej z cukierni położonej przy ulicy Nowodworskiej w Bydgoszczy.

Zeznania świadków wskazują, że dwóch mężczyzn wtargnęło na zaplecze cukierni z zamiarem kradzieży cennych przedmiotów. Ich plany zostały jednak pokrzyżowane przez jednego z pracowników, który postanowił stawić opór. Niestety, mężczyzna ten padł ofiarą brutalnej napaści ze strony włamywaczy, którzy następnie zdołali uciec, zabierając ze sobą dwie blachy z drożdżówkami i pączkami. Wartość skradzionego łupu nie przekroczyła jednak 50 złotych.