Działania Policji w Bydgoszczy przeciwko nielegalnej działalności dwóch mieszkańców Podkarpacia

W Bydgoszczy policjanci z komendy miejskiej, którzy specjalizują się w zwalczaniu przestępstw gospodarczych oraz korupcyjnych, podjęli działania przeciwko dwóm osobom z Podkarpacia. Te osoby były zamieszane w nielegalny proceder związany ze sharingiem, który prowadzili w wynajętych pomieszczeniach. Funkcjonariusze podczas przeszukań zlokalizowanych miejsc odkryli elektroniczne urządzenia wykorzystywane do prowadzenia tego typu działań.

Jednym z rozpracowanych przez funkcjonariuszy bydgoskiej jednostki policyjnej był 53-letni mężczyzna pochodzący z Mielca, znajdującego się na Podkarpaciu. Policja ustaliła jego udział w nielegalnym procederze polegającym na sharingu, w którym możliwe było wykorzystanie dwóch kart abonenckich, które zostały zarejestrowane na bydgoskich mieszkańców. Zasada działania takiego procederu polega na bezprawnym dzieleniu uprawnień przypisanych do karty abonenckiej i późniejszym udostępnianiu ich innym, niepowiązanym osobom. Wszystko to jest realizowane za pomocą nielegalnych urządzeń oraz za pośrednictwem sieci internetowej.

Działanie to umożliwia odbieranie kanałów telewizji satelitarnej na żywo, przez osoby, które bezprawnie zdobyły uprawnienia, które powinny przysługiwać klientom stacji telewizyjnych. Nielegalny proceder polega na łamaniu prawa i narusza zasady korzystania z uprawnień przypisanych do karty abonenckiej.