E-hulajnogi Lime oraz Bydgoski Rower Aglomeracyjny powracają na ulice Bydgoszczy

E-hulajnogi Lime, po przerwie zimowej, powrócą na bydgoskie ulice od dnia 4 marca. Tym samym rozpocznie się już szósty sezon obecności tej firmy na polskim rynku. Co więcej, lokalni mieszkańcy będą mieli również możliwość korzystania z Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego już od piątku, 1 marca.

Poprzez korzystanie z e-hulajnóg Lime w minionym roku, mieszkańcy Bydgoszczy zredukowali liczbę podróży samochodem o ponad 18 tysięcy. Dzięki temu udało się zmniejszyć emisję CO2 aż o 27 ton – taki bilans przedstawia operator tych urządzeń.

„E-hulajnogi Lime szybko zyskały na popularności wśród bydgoskich mieszkańców. W nadchodzącym sezonie mamy nadzieję przyciągnąć jeszcze więcej zwolenników mikromobilności. W tym celu dokonaliśmy znaczących inwestycji w naszą flotę oraz oprogramowanie, aby zagwarantować bezpieczeństwo użytkownikom oraz zapewnić im wygodę podczas korzystania z naszych e-hulajnóg” – mówi Damian Kupczak, Senior Operations Manager w Lime.

Proces korzystania z e-hulajnóg jest prosty: wystarczy pobrać aplikację Lime (dostępną na urządzenia z systemem Android i iOS), zeskanować kod QR znajdujący się na kierownicy e-hulajnogi i postępować zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami. Lokalizację najbliższej e-hulajnogi można łatwo sprawdzić na mapie w aplikacji. W centralnej części miasta wyznaczone są strefy, w których obowiązuje parkowanie.