Energa trzeci raz z rzędu sponsorem Zawiszy Bydgoszcz: Sezon 2023/2024

W ramach najnowszej współpracy zespół piłkarski Zawisza Bydgoszcz po raz kolejny uzyskał wsparcie od Energi, która jest częścią Grupy ORLEN. W sezonie 2023/2024 firma ta będzie głównym sponsorem drużyny, co stanowi już ich trzecią wspólną inicjatywę. Dodatkowo, Energa włącza się również w rozwój akademii piłkarskiej, mającej na celu kształcenie młodych talentów w tej dyscyplinie sportu.

Zawisza Bydgoszcz cieszy się z kontynuacji współpracy z Energa, która rozpoczęła się już w sezonie 2021/2022. Aktualna umowa na sezon 2023/2024 to naturalna kontynuacja ich dotychczasowej kooperacji. Adrianna Sikorska, Wiceprezes Zarządu ds. Komunikacji w Enerdze, podkreśliła, że zaangażowanie firmy w klub jest dowodem wiary w siłę i potencjał drużyny. Dodała również, że Grupa ORLEN jest największym mecenasem sportu w Polsce, wspierając wiele drużyn i zawodników z różnych dyscyplin sportu.

Zawisza Bydgoszcz jest jednak tylko jednym z obszarów wsparcia Energa i Grupy ORLEN. Firma ta zwraca dużą uwagę na procesy edukacyjne i szkoleniowe dla dzieci i młodzieży. Mają one na celu rozwijanie młodych talentów sportowych, którzy w przyszłości mogą przynieść Polsce kolejne medale na międzynarodowej arenie. Stąd też taka docenienie przez firmę działań Stowarzyszenia Piłkarskiego Zawisza, które skupia się na popularyzacji i rozwoju bydgoskiej piłki nożnej, a także na tworzeniu odpowiednich warunków do uprawiania tej dyscypliny sportowej.