Festiwal Food Trucków w Bydgoszczy

W nadchodzący weekend, tj. 15-16 kwietnia bieżącego roku, będzie okazja do skosztowania kuchni z różnych zakątków świata na Wyspie Młyńskiej. Festiwal Smaków Food Trucków, który odbędzie się już po raz dziewiąty, gwarantuje doskonałą ucztę dla podniebienia. Wstęp na festiwal jest bezpłatny, a organizatorzy obiecują, że żaden głodny nie opuści tego wydarzenia. W ofercie festiwalowej znajdzie się szeroki wybór potraw, dostosowany do upodobań każdego smakosza.

Na miłośników bardziej wyrazistych smaków czekają azjatyckie food trucki, oferujące m.in. pierożki jiaozi z wołowiną, wieprzowiną, szpinakiem lub tofu oraz pad thai w wersji klasycznej i wegetariańskiej. Amatorzy street foodu będą mogli skosztować burgerów, kanapek z pastrami, zapiekanek, corn dogów oraz popularnych frytek belgijskich. Dla łasuchów przewidziano m.in. hiszpańskie churrosy, amerykańskie donuty i świeże owoce w czekoladowej kąpieli. Poza kulinarnymi doznaniami, festiwal przewiduje też atrakcje dla młodszych i starszych.

Dzieci będą miały okazję do zabawy na dmuchanych zamkach, a dorośli będą mogli wziąć udział w grze terenowej lub w wyborze najsmaczniejszego food trucka Festiwalu. Organizatorzy zapewnią również strefę chillout, w której będzie można zrelaksować się i odpocząć. Festiwal Smaków Food Trucków będzie otwarty dla smakoszy w sobotę od 12:00 do 21:00 oraz w niedzielę od 12:00 do 20:00. Wstęp na festiwal jest darmowy.