Kamienica projektu Johannes’a Corneliusa zostanie odremontowana

Rozpoczął się remont kamienicy numer 25, zlokalizowanej przy ulicy 20 Stycznia 1920 roku. Prace budowlane zostały rozpoczęte po wcześniejszym odnowieniu sąsiednich budynków, które odzyskały swój blask. Cały urok tej ulicy wyróżnia się różnorodnością brył architektonicznych, jednocześnie zachowując doskonałe proporcje zabudowy.

Kamienica została zbudowana w około 1908 roku na planie zbliżonym do litery „L”, według projektu Johannes’a Corneliusa, którego budynki wciąż stoją na ulicach K. Chodkiewicza i placu J. Weyssenhoffa. Budynek posiada cztery kondygnacje oraz użytkowe poddasze, a jego południowa część jest nieco wyższa. Frontową część budynku od strony północnej zaakcentowano półkolistym ryzalitem, który na wysokości III piętra płynnie przechodzi w balkon.

Kamienica jest przykryta wielospadowym dachem, na którym umieszczono lukarny. Na wysokości drugiego piętra zostały wkomponowane loggie, a oryginalny portal wejściowy zasługuje również na uwagę. Elewacja frontowa prawdopodobnie straciła część zdobień w czasie wcześniejszych remontów. Przed budynkiem znajduje się ogród, co dodatkowo podkreśla jego urok.