Festiwal wodny Ster na Bydgoszcz

W minioną sobotę (17.06) rozpoczął się tegoroczny festiwal wodny Ster na Bydgoszcz, który odbywa się na współrzędnych geograficznych 53˚N, 18˚E. Była okazja uczestniczyć w wielu interesujących wydarzeniach. Impreza trwała również w niedzielę.

Ster na Bydgoszcz to dwudniowa impreza pełna zabawy nad rzeką, która oferuje mnóstwo atrakcji dla mieszkańców Bydgoszczy, okolic oraz zaproszonych gości. W sobotę pierwszym emocjonującym wydarzeniem był Charytatywny Wyścig Kaczek. Ta akcja charytatywna łączy doskonałą zabawę z pomocą potrzebującym. W rywalizacji brało udział aż 1000 gumowych kaczek, a kibice z brzegu gorączkowo śledzili ich zmagania aż do samej mety.

Wiele osób w różnym wieku korzystało także z strefy relaksu i rekreacji nad wodą. Miłośnicy przygód mogli wziąć udział w terenowej grze miejskiej o nazwie „Poszukiwacze skarbu”. Oczywiście głównym punktem programu był Korteż jednostek pływających, w którym wzięły udział kajaki oraz większe łodzie. Wśród uczestników parady można było zobaczyć także prezydenta Bydgoszczy, Rafała Bruskiego.