Groźne zdarzenie drogowe na ulicy Gdańskiej w Bydgoszczy

Podczas wcześniejszych godzin porannych w środę 24 stycznia, ulica Gdańska w Bydgoszczy była miejscem zdarzenia drogowego, które mogło mieć poważne konsekwencje. W wyniku kolizji, samochód osobowy uderzył w tramwaj linii numer 2, który był w trakcie jazdy w kierunku centrum miasta. Siła uderzenia była tak ogromna, że spowodowała wykolejenie pojazdu komunikacji miejskiej.

Tramwaj nr 2, marki Swing, jechał z Myślęcinka do śródmieścia, poruszając się trasą biegnącą przez ulicę Gdańską. Mniej więcej o godzinie 6:00 rano, przy stadionie Zawisza, doszło do zderzenia z samochodem osobowym. Uderzenie od strony bocznej było na tyle silne, że skutkowało wykolejeniem jednej części tramwaju.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Kom. Lidię Kowalską, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, sprawcą zdarzenia jest kobieta prowadząca Forda. Nie ustąpiła pierwszeństwa, co skutkowało uderzeniem w bok tramwaju. Autem osobowym kierowała w momencie zdarzenia w kierunku parkingu supermarketu Lidl z ulicy Gdańskiej.

Na szczęście, tak wcześnie rano niewielu pasażerów korzystało z usług tramwaju. Nikt z nich nie odniósł obrażeń. Kom. Kowalska przekazała, że kierująca autem była trzeźwa, ale została przewieziona do szpitala na badania.

Zaraz po kolizji na ulicy Gdańskiej pojawiły się duże utrudnienia drogowe. Mimo to, tramwaj szybko wrócił na tory i ruch w tym miejscu powrócił do normy.