Autobusy MZK w Bydgoszczy połączą Fordon z Ostromeckiem

Z początkiem marca, konkretnie od dnia 1, autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacji (MZK) będą kursować regularnie między dzielnicą Bydgoszczy – Fordonem, a miejscowością Ostromecko. Nie brakuje jednak głosów postulujących o rozszerzenie obszaru, na którym ta linia miałaby świadczyć swoje usługi. Z tej przyczyny do wójta gminy Dąbrowa Chełmińska trafiła petycja, pod którą złożyło swoją pieczęć ponad 1400 mieszkańców.

Temat ten jest powrotem do kwestii, którą już wcześniej analizowaliśmy. Międzygminna linia nr 40, funkcjonująca na trasie Bydgoszcz-Ostromecko, zostanie zintensyfikowana ze sporadycznej linii turystycznej do pełnoprawnej, całorocznej trasy komunikacyjnej. To Urząd Gminy Dąbrowa Chełmińska podał informację o planowanym uruchomieniu pierwszego etapu tego przedsięwzięcia na dzień 1 marca 2024 r. W jego ramach będzie realizowany transport pasażerów na trasie Bydgoszcz (Przylesie P+R) – Strzyżawa – Ostromecko.

Autobusy tej linii mają kursować przez wszystkie dni robocze, niezależnie od pory roku. Dodatkowo, w okresie letnim, od maja do września, planowane jest uruchomienie kursów weekendowych. Należy jednak zaznaczyć, że rozkład jazdy może ulec zmianie w wyniku porozumienia z MZK.