Uciekinier przed wymiarem sprawiedliwości po 18 latach zatrzymany przez bydgoską policję

Policjanci z komisariatu w bydgoskiej dzielnicy Błoń, po długotrwałych poszukiwaniach, doprowadzili do zatrzymania 54-letniego mężczyzny. Ten od 18 lat skutecznie unikał kontaktu z wymiarem sprawiedliwości. Okazało się, że mężczyzna, poszukiwany aż na czterech listach gończych, ukrywał się w Więcborku. Obecnie znajduje się za kratami, gdzie rozpoczął odbywanie kary pozbawienia wolności trwającej ponad 5 lat.

W roku 2006 sąd skazał obecnego 54-latka, mieszkańca Bydgoszczy, za różne formy oszustw. Wyrok wynosił 5 lat i 7 miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyzna jednak postanowił uniknąć konsekwencji swoich czynów i schować się przed prawem. W odpowiedzi na jego ucieczkę, Sądy Rejonowe w Bydgoszczy oraz Chrzanowie wydały po nim trzy listy gończe.

Niestety dla niego, był to jeszcze nie koniec jego problemów z prawem. Istnieją także inne sprawy przeciwko niemu, które są nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową Gliwice-Zachód. Ta również wydała po nim list gończy.

Policjanci z Bydgoszczy nie zaprzestawali poszukiwań mężczyzny, a 16 kwietnia funkcjonariusze z Błonia udało się ustalić jego obecne miejsce pobytu i zatrzymać go w Więcborku. Mężczyzna, podczas momentu zatrzymania, był zaskoczony.