Interwencja policji pomaga mężczyznie po ataku os

Podczas pewnej nieszczęsnej sytuacji, pewien mężczyzna był wielokrotnie atakowany przez osy, a następnie podejmował próbę samodzielnego dojechania do placówki medycznej. Ostatecznie, to interwencja policji zapewniła mu niezbędną pomoc.

Tego zdarzenia doszło w piątek, 23 czerwca 2023 roku, w miejscowości Wielki Komorsk znajdującej się w powiecie świeckim. Mężczyzna prowadzący samochód został zauważony przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Nowem i poddany kontroli drogowej. Decyzję o zatrzymaniu podjęli ze względu na jego nietypowe zachowanie na drodze – prowadził on swój pojazd z niewysoką prędkością, wykonywał niepewne manewry oraz zatrzymał się natychmiast po zauważeniu radiowozu.

Po bliższym kontakcie z mężczyzną okazało się, że przyczyną jego dziwnego zachowania były problemy zdrowotne. 48-latek pracował na otwartym terenie, gdzie przypadkowo naruszył gniazdo os. Konsekwencją tego było wiele ukąszeń tych owadów. Na skórze na szyi miał liczne ślady tych ukąszeń, a także opuchnięte kończyny. Co więcej, informował o swoim uczuleniu na jad os, co dodatkowo pogarszało jego stan zdrowia.