Incydent w Bydgoszczy: Ośmioletni chłopiec prawdopodobnie zraniony z wiatrówki

W trakcie bezczelnego wystąpienia na placu zabaw, ośmiolatek zauważył, że jego przedramię sprawia mu ból. Szpital, który udzielił pierwszej pomocy, zgłosił do policji, że ten niefortunny incydent mógł być wynikiem strzału z wiatrówki.

Krzysztof Bratz, przedstawiciel Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, poinformował, że 30 lipca 2023 roku, niedzielę, otrzymali informacje o przyjęciu do miejscowego szpitala dziecięcego małego pacjenta. Chłopiec miał obrażenia sugerujące, że doszło do nich na skutek użycia broni na sprężone powietrze – wiatrówki.

Interwencja medyczna objęła usunięcie śruciny z ciała dziecka, która następnie została odpowiednio zabezpieczona. Policja dokonała również kroku prawnego w tej sprawie – zgłosili incydent prokuraturze. Dodatkowo powołany został ekspert balistyki. Wszystko to ma służyć wyjaśnieniu wszystkich szczegółów i okoliczności tego niepokojącego incydentu.

Nie jest jeszcze jasne, czy uraz chłopca był wynikiem zamierzonego działania. Zdarzenie miało miejsce na podwórku na Szwederowie w Bydgoszczy, gdzie mały pacjent bawił się w momencie odczuwania bólu. Śledztwo nadal trwa.