Plac zabaw w Bydgoszczy: Czy czeka go rewitalizacja?

Podjęliśmy inicjatywę, aby zapytać biuro informacyjne Urzędu Miasta Bydgoszcz o historię konserwacji lokalnego placu zabaw – kiedy dokonano ostatniego przeglądu, jak często odbywają się rutynowe inspekcje, prace konserwacyjne i naprawcze, a także czy są jakiekolwiek plany dotyczące jego przyszłej modernizacji.

Podobno plac zabaw położony w samym sercu Bydgoszczy czeka na swoją kolej do przemiany. Marta Stachowiak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Bydgoszcz, wyjaśnia, że istnieje projekt modernizacji placu zabaw na Wyspie Młyńskiej. Ogłoszenie o zbliżającym się przetargu na prace remontowe najprawdopodobniej pojawi się jeszcze w czasie obecnych wakacji. Takie zadanie jest zaplanowane w budżecie miasta i będzie realizowane jako mix finansowania – część środków zostanie przeznaczona z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, a część jako element większego projektu inwestycyjnego, który nosi tytuł „Zagospodarowanie Wyspy Młyńskiej”.

Marta Stachowiak wyraźnie podkreśla, że ich pierwszym celem jest wymiana nawierzchni placu. Jednakże, w zależności od kosztów ofert remontowych zgłoszonych w odpowiedzi na przetarg, może być możliwa również renowacja już istniejących urządzeń placu zabaw. Szczegóły tego planu stają się jedynie jasne po zakończeniu procedury przetargowej, którą mam nadzieję ogłosić w najbliższych tygodniach. Wymienienie nawierzchni jest planowane na bieżący rok.