Internetowe głosowanie na najdoskonalszą inwestycję samorządową wspomaganą przez Fundusze Europejskie już się rozpoczęło

Konkurs zorganizowany przez Serwis Samorządowy PAP na najwybitniejszą inwestycję lokalną, która zyskała dodatkowe finansowanie z Funduszy Europejskich, rozpoczął swój etap głosowania online. Laureatów tego prestiżowego konkursu wyłonią użytkownicy internetu. Wśród wielu projektów rywalizujących o zwycięstwo znalazł się również projekt realizowany przez samorząd Bydgoszczy.

Konkurs, nazwany „Inwestycja z perspektywą”, jest częścią szeroko zakrojonego projektu „20 lat w Unii Europejskiej. Parlament Europejski a życie Polaków”, który otrzymał wsparcie finansowe od Parlamentu Europejskiego. We wszystkich 16 województwach naszego kraju wytypowano szereg inwestycji, które mają szansę na zdobycie tytułu najlepszej, pod warunkiem zdobycia odpowiedniej liczby głosów w głosowaniu.

Na terenie województwa kujawsko-pomorskiego do walki o zwycięstwo stają cztery projekty. Jednym z nich jest rewitalizacja nabrzeży Starego Fordonu w Bydgoszczy, obejmująca tereny rekreacyjne i lokalne uliczki. Pozostałe to: modernizacja uzdrowiska w Inowrocławiu, przystosowanie budynków po niegdyś działającej stacji PKP w Obrowie do nowych celów oraz gruntowna przebudowa zamku krzyżackiego w Świeciu.

Zwycięzcą zostanie samorząd, który zdobędzie najwięcej głosów od internautów w stosunku do liczby mieszkańców (według danych z 1 stycznia 2023 roku, które zostały udostępnione przez Główny Urząd Statystyczny). Internetowe głosowanie potrwa aż do godziny 12:00 dnia 19 lutego, poniedziałek.